پایگاه مجازی دفتر اسناد رسمی 6 دلفان
"العبد یدبر والله یقدر "
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


لطیف فلاحی سردفتر اسناد رسمی شماره 6 نوراباد لرستان - فارغ التحصیل کارشناسی ارشد حقوق بین الملل از دانشگاه قم با معدل 18.66 و دانشجوی رشته حقوق بین الملل

مدیر وبلاگ :لطیف فلاحی
مطالب اخیر
آرشیو وبلاگ
نویسندگان
نظرسنجی
با مطالب ومحتوا وعناوین این وبلاگ تا چه حدی موافقید؟


 

قبل از وارد شدن در موضوع بحث نخست نکته ای را بیان می نمایم که خداوند در خصوص دو مورد وموضوع خود  ناظر وشاهد مستقیم وبی واسطه است    وسرنوشت ان را در دست بشر قرار نداده  نخست انکه خداوند مرگ وزمان  آنرا فقط خود می داند وبس وهرگز بشری قادر نیست که بداند دقیقا در کجا وچگونه از دنیا خواهد رفت ؟ وثانی انکه رزق وروزی دست خداست وجز او کسی نمی داند تقدیر سهم هر کس( سردفتران ) امروز از دفترخانه  وزندگی چقدر است ؟

فلسفه تقسیم بندی اسناد دولتی در وهله اول انست که در امد  دفاتر در سطح هم بوده تا همه بتوانند امور جاری دفترخانه و  مسائل مربوط به ان را مدیریت نمایند ودر وهله های بعدی اگر توهین به عده ای نباشد جلوگیری از روابط نادرست بین برخی با برخی دیگر (که موضوع بحث ما نیست )

نمونه های از تقسیم اسناد :

در شهرستان کرج والبرز : به نقل قول مستقیم از یکی از همکاران سردفتر وبر اساس بررسی ومشاهدات در این شهرستانها  مسئول تقسیم اسناد  دولتی (عموما قراردادهای بانکی دولتی ) ماهانه  وبر اساس نوبت وبترتیب اسناد دولتی به دفاتر اسناد رسمی ارجاع داده می شوند از طریق تلفن پیامک ارسال چنین اسنادی به سردفتر اطلاع داده می شود ودر پایان هر ماه  نیز بررسی صورت می گیرد که ایا سردفتر در انجام معاملات  دقیقا بر اساس موارد  وتعداد ارسال شده  عمل نموده است یا خیر ؟

در شهرستان ......  : تقسیم اسناد بدین نحو است که هر از چند گاهی تصمیمی دال بر تقسیم گرفته می شود تصمیم مکتوب می گردد وبه امضای اشخاص مربوطه می رسد  تقسیم بترتیب در دست سردفتران (بترتیب شماره دفتر ) قرار گرفته  وانگاه سردفتر نسبت به ارجاع اقدام می نماید  وسردفتر اول پس از اقناع شدن واتمام قراردادها بدنبال بهانه اوردن وکم رنگ نمودن تقسیم اسناد می نماید وبدین ترتیب تقسیم اسناد بی معنی می شود واین سیاست عمر وعاصی است ....

در اندک شهرستانهای نیز کلیه اسناد وگواهی امضا وغیر ه وغیره  شامل تقسیم می شوند.....

ودر اکثر شهرستانها نیز اصولا تقسیم اسناد بی معنی است وهمه به   راضی بودن به رزق وروزی تقدیر خود را به خدای  خود سپارده وممنون الطاف بیکران  او هستند .

البته همه میداند واز جمله دوستان فضای مجازی  که نه آن روش تقسیم اسناد مورد قبول است که فردی را از جنوب شهر به شمال شهر برای انجام گواهی امضا فرستاد ونه آن روش که انقدر بی تفاوت بود که هر کسی هر انچه را که دوست دارد انجام دهد بدون نظارت وبررسی .

راه حل : امروز به مدد سامانه انی  میتوان تقیسم اسناد را طوری تنظیم نمود که دفاتر اسناد تا حد معینی مجاز به ثبت سند رهنی باشند وبدین ترتیب  تیشه  بر ریشه  بی نظمی هایی که در طول سالیان متمادی دامنگیر چنین موضوعی را گرفته است زد.

البته در تکمیل این مبحث واینکه سازمان واقعا می خواهد بساط چنین موضوعاتی را برچیند یا خیر؟ موارد واخبار ذیل قابل بررسی است :

  طبق برخی" اخبار " ادارات ثبت استانها   در جریان تقاضای پذیرش سردفتران اسناد رسمی در دوره ثبت نام جدید از شهرستانها پذیرفته نشده است  که تعداد سردفتران بیش از حد وبی مورد وناسازگار با تعداد معاملات در سامانه ثبت انی  وجمعیت شهرستان ها افزایش یابد که جای تقدیر وتشکر دارد  

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه سی ام فروردینماه سال 1394
چهارشنبه دوم اردیبهشتماه سال 1394 ساعت 16 و 24 دقیقه و 28 ثانیه
با سلام جنب فلاحی عزیز از آنجا که دفتر تحت تصدی بنده با شهرداری دچار مشکل شده و با صدور رای بر علیه اینجانب در کمیسیون ماده77 قصد صدور اجراییه بر علیه اینجانب را دارند فلذا خواهشمند است پستی را که در دفاع مبنی بر عدم تعلق عوارض کسب و پیشه قبلا در وبلاگتان بود درصورت امکان به قید فوریت اختیار بنده قرار و ارسال فرمایید با سپاس ودرودفراوان
لطیف فلاحی سلام فورا شماره تلفن خود را به شماره 09169854644 ارسال کنید تا به قید فوریت ارسال شود
دوشنبه سی و یکم فروردینماه سال 1394 ساعت 23 و 37 دقیقه و 15 ثانیه
سلام جنای فلاحی عزیز
کمیسیون تقسیم عادلانه اسناد !
به واژه عدالت توجه می فرمائید این واژه عین یک کالای لوکسی است که همگان دوست دارند آن را به عنوان یک شی با ارزش در ویترین خود داشته باشند و بدان تفاخر نمایند و الا عدالت در مقام عمل غریب ترین واژه هاست دفترخانه ای داریم که کل تحریرش 2 میلیون تومان است ! بله دو میلیون تومان! و دفاتری داریم که دویست میلیون و شاید هم بیشتر ! این یعنی عدالت ! حق با شماست برادر فلاحی عزیز به مدد همین سامانه می توانند عدالت نسبی را برقرار کنند به راحتی آب خوردن ولی نمی خواهند این اتفاق بیفتد مثلا در همین اسناد دولتی مگر سقف 20 میلیون تومان نیست چرا این ها علی الحساب همین محدودیت را در سامانه اعمال نمی کنند که امکان تنظیم بیش از 20 میلیون تومان این گونه اسناد نباشد پاسخ روشن است نمی خواهند همین!
لطیف فلاحی سلام وعرض ادب - خدا راشاهد وگواه می گیرم برخی با برخی (بهتر ان است اسم کسی را نبریم ) جز خرابکاری در حرفه سردفتری چیز دیگری بلد نیستند کسی که ادعای دین وایمان دارد چند روز قبل بعنوان رئیس اداره ..... نسبت به صدور یک فقره سند مالکیت بنام متوفی اقدام نموده آخر مگر می شود سندی بنام متوفی صادر نمود احتمالا ارواح نیز زحمت کشیده ونسبت به دریافت سند از اداره ثبت اقدام نموده اند- جناب اقای سجادی فر در خیلی از موارد تقریبا می توان گفت دور باطل داریم - حضرتعالی تجسم بفرمائید خداوند همین الان اعلام فرمایند مرگ بکلی از زندگی انسان حذف گردیده من معتقدم سقف تنظیم اسناد حتی اگر برخی ماهانه درامدی بالغ بر یک میلیارد تومان داشته باشند تعریف نخواهد شد وسامانه تا مبالغ بالاتر نیز قابلیت انجام سند وتنظیم ان را خواهد داشت .

پیوند روزانه
پیوندها
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات