پایگاه مجازی دفتر اسناد رسمی 6 دلفان
"العبد یدبر والله یقدر "
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


لطیف فلاحی سردفتر اسناد رسمی شماره 6 نوراباد لرستان - فارغ التحصیل کارشناسی ارشد حقوق بین الملل از دانشگاه قم با معدل 18.66 و دانشجوی رشته حقوق بین الملل

مدیر وبلاگ :لطیف فلاحی
مطالب اخیر
آرشیو وبلاگ
نویسندگان
نظرسنجی
با مطالب ومحتوا وعناوین این وبلاگ تا چه حدی موافقید؟


دوستی داشتیم که زمانی وی را به منصب بخشدار گماشتند " بخشدار حتی حروف الفبا را نمی فهمید ونمی دانست در برخورد با یک نامه وارده چه کار باید بکند ؟ از قضا همان روز اول نامه ای از استانداری وارد که بررسی موضوعی را  خواسته بودند " دوست ما هم که هرگز نحوه برخورد با نامه های مذکور را تجریه نکرده بود  "گوشی  تلفن خود را برداشت وشروع به صحبت کردن صوری کرد وبا اشاره ای نیز به آبدارچی که در اتاقش بود گفت : بیا وزحمت این نامه را بکش "دستم گیر است ؟ آبدارچی قلم از بخشدار بگرفت و در ذیل نامه نوشت ((  وفق مقررات اقدام شود )) بخشدار که اصول کار دستش امد تازه به آبدارچی گیر داد که کلمه "قانونی" را جا گذاشتی بنویس : وفق مقررات  قانونی اقدام شود " اخه مگر وفق مقررات غیر قانونی هم داریم "

بله " اگر به دقت به هر چیزی نگاه کنیم در واقع  بی نهایت بی نظمی وجود دارد از عدم اجرای قوانین به بهانه های شخصی تا برداشت های شخصی وتا روابطی که همیشه وهمیشه سوار بر ضوابط است از بهاهایی که هرگز وهرگز در ان مجرای قانونی واریز نمی شوند ودر مجرای نرم وچرم دیگری که تعریفش خزانه پنهان اداره است می روند ...(مستند دارد )

"مدیر کل" با آنهمه عظمت" دستوری صادر می کند که فلان موضوع را به قید فوریت بررسی ونتیجه را عادلانه گزارش کنید خارج از انکه مدیر خود را شخصا عین عدالت می بیند وبنابراین عدالتی برای بازرسی وبررسی  باقی نمی ماند " گاهی حتی داد وبیداد شخصی را که خودشان هم می دانند حق دارد پشت گوش می اندازد "به بهانه روابط "وشاید چند صباحی بیشتر میز پدر صاحب مرده را نگه دارند " باشد که از اسب مدیریت نیفتند وکمرشان نشکند .....این ورال انقدر ادامه پیدا می کند که مدیر کل یادش می رود که چنین دستوری داده وخودش هم کم کم شرمسار می گردد از این همه دستور بی پاسخ .....(مستند دارد )

پول دفتر بی بها را علیرغم ابلاغ سازمانی در حسابش منظور وواریز نمی کنند واماری هم ارسال نمی کنند " ریاست " هم که دائما سامانه را سامان می دهد " نکند کلیشه ای جا بماند  ویا محاسبه  کمتر محاسبه گردد ویا شماره صفحه ای ویا جلدی به اشتباه قید گردد "  سامانه را انقدر پیچ در پیچ کرده اند که کسی نمی داند در کدام اتاقش چیست وقرار است چه نوشته شود ؟ خدا رحمت کند پدر ومادر سردفتران مظلوم را " چند وقت قبل دیدم در قسمت پرداخت بهای مورد معامله قید شده بود " از طریق دستگاه کارتخوان به حساب سردفتر واریز شد "(مستند دارد )

با سامانه مدرن سازمانی " سندی را به نام و اسم مرده ای صادر می کنند و مرده در کمال ناباوری به اداره رفته وسند رانیز تحویل می گیرد که این واقعا از عجایب روزگار است البته که مدیران   نیز فرشتگانند وچشم حقیقت بین داشته و با ارواح در ارتباطند" و مایه افتخار ماست که صدها وهزار ها بار گفته اند " ثبت با سند برابر است " . (مستند دارد )

 مدیر  یکی  از شرکتهای بزرگ در حالیکه به سمت دفتر کارش می رفت چشمش به جوانی افتاد که در کنار دیوار ایستاده بود و به اطراف خود نگاه میکرد.  
جلو رفت و از او پرسید: «شما ماهانه چقدر حقوق دریافت می کنی؟»
جوان با تعجب جواب داد: «ماهی 2000 دلار.»
مدیر با نگاهی آشفته دست به جیب شد و از کیف پول خود 6000 دلار را در آورده و به  جوان  داد  و  به  او گفت: «این حقوق سه ماه تو، برو و دیگر اینجا پیدایت نشود،  ما به کارمندان خود حقوق می دهیم که کار کنند نه اینکه یکجا بایستند و بیکار به اطراف نگاه کنند.» 
جوان  با  خوشحالی  از جا جهید و به سرعت دور شد. مدیر از کارمند دیگری که در نزدیکیش بود پرسید: «آن جوان کارمند کدام قسمت بود؟»
کارمند  با  تعجب از رفتار مدیر خود به او جواب داد: «او پیک پیتزا فروشی بود که برای کارکنان پیتزا آورده بود.»
شرح حکایت                                                                 
برخی  از  مدیران حتی کارکنان خود را در طول دوره مدیریت خود ندیده و آنها را نمی شناسند  لطفا از اتاقهای مجلل خود بیرون بروید وبررسی میدانی کنید شاید در زیر مجموعه شما کارهایی می شود که در جهان اخرت باید ناخواسته  پاسخگوی انها باشید " تحقیقق کنید شاید به ابعاد پنهان تری دست یافتید .

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه چهاردهم آبانماه سال 1394
یکشنبه بیستم دیماه سال 1394 ساعت 16 و 43 دقیقه و 57 ثانیه
با سلام خدمت دوست عزیزم لطیف خان فلاحی عزیز،خسته نباشید خداقوت ازاینکه در جهت رفع دغدغه دفاتر اسنادرسمی گام برمیدارید از شما کمال تشکر را دارم.
ارادتمندهمیشگی شما
سیدعلی وفائی سرفتر9کوهدشت
لطیف فلاحی سلام بر همکار عزیز وهم استانی بزرگوار جناب آقای وفائی سردفتر محترم دفتر 9 کوهدشت
امیدوارم همیشه سلامت وسربلند باشید ما کوچکترین وظیفه خود می دانیم که اطلاع رسانی داشته باشیم دغدغه همه همکاران یکی است وامیدوارم که این مشکلات بزودی حل گردند .
یکشنبه هفدهم آبانماه سال 1394 ساعت 15 و 50 دقیقه و 25 ثانیه
با سلام جناب فلاحی عزیز استانهای بعدی فاز پد اثر انگشت کدامند؟؟؟؟؟؟؟؟
لطیف فلاحی با سلام وعرض ادب واحترام - البرز از شنبه هفته اینده - معمولا در هر هفته سه استان کشور دارای پد اثر انگشت می شوند وبه روال عادی تا 5 الی شش هفته اینده دفترخانه ای نخواهد بود که فاقد پد اثر ان گشت باشد .... به امید ان روز

پیوند روزانه
پیوندها
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic