پایگاه مجازی دفتر اسناد رسمی 6 دلفان
"العبد یدبر والله یقدر "
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


لطیف فلاحی سردفتر اسناد رسمی شماره 6 نوراباد لرستان - فارغ التحصیل کارشناسی ارشد حقوق بین الملل از دانشگاه قم با معدل 18.66 و دانشجوی رشته حقوق بین الملل

مدیر وبلاگ :لطیف فلاحی
مطالب اخیر
آرشیو وبلاگ
نویسندگان
نظرسنجی
با مطالب ومحتوا وعناوین این وبلاگ تا چه حدی موافقید؟


ماجرای ثبت ونقل وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی در نتیجه سکوت بی معنای نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی  روزبروز ابعاد پیچیده تر وگسترده تری پیدا می کند  در حالیکه از قدیم الایام موضوع انتقال هر گونه مال در دفاتر اسناد رسمی صورت گرفته ومردم برای  محکم بوده کار خود از بدو فعالیت محضر ودفاتر اسناد رسمی معاملات خود را ثبت می کرده اند لکن هر روز به بهانه ای جدید   نقش دفاتر اسناد رسمی را کم رنگ وموضوع را دچار شک وتردید می کنند امام انچه رد این مسئله بیش از همه ضرر می بیند" مردم "است "مردم ".
کار نیروی انتظامی در نقل وانتقال خودرو چیست واصولا نیروی انتظامی چکار می کند ؟  بر مبنای هر قانونی که بخواهیم نقش نیروی انتظامی را بررسی کنیم همه قوانین به شماره گزاری خودروها توسط مراکز مربوط به نیروی انتظامی تا کید دارند  واین کار نیز تا کنون صورت گرفته ومی گیرد .
 نقش دفاتر اسناد رسمی در نقل وانتقال خودرو چیست ؟  دفاتر اسناد رسمی در نقل وانتقال خودرو  تنظیم سند قطعی از فروشنده به خریدار را انجام می دهند که در این مورد دفاتر باید مالیات اداره دارایی - حق الثبت اداره ثبت - مالیات ارزش افزوده  مربوط به دارایی - حقوق شهرداریها  وحقوق تاکسیرانی ومواردی از این قبیل از جمله داشتن بیمه خودرو و.... را بررسی وهزینه ها را وصول ودر نهایت  مبلغی بابت تحریر "" که مبلغ مذکور به اندازه بهای تعویض پلاک خودرو در مرکز تعویض پلاک نیست اخذ می نمایند ..
 با دقت وبررسی در نقش وفعالیت هر یک از این دو مجموعه متوجه می شویم که اصولا دفاتر اسناد رسمی ونیروی انتظامی دو کار متفاوت را در مورد خودرو انجام می دهند اما هدف نیروی انتظامی از انجام فعالیت گسترده تبلیغی که متاسفانه وزیر کشور محترم نیز بر طبل بی قانونی می کوبند ونظر مجلس را نادیده می گیرند وانگار نه انگار خودشان وضع کننده قانون هستند بدست گرفتن کل عملیات خودرو از ابتدا تا به انتها وبه جیب زدن هزینه های هنگفت است واشتغال بکار چند بازنشسته دیگر ووصول مالیات وهزینه های ادارات در این خصوص ....
 شاید اگر بی تدبیری اولیه قانون گذار محترم نبود وقانون مبهم تصویب نمی شد اینهمه خسران وجود نداشت  اکنون نیز روزنامه ها ووزیر کشور می خواهند به مردم القا کنند  که پولی که دفاتر اسناد رسمی از مردم اخذ می کنند هزینه های بیخودی است که در جیب خود وارد میی کنند .
اما عقیده من سردفتر چیز دیگری است اعتقاد حقیر در این خصوص همانطور که قبلا نیز اعلام داشته ام تولید خودرو با پلاک انحصاری مربوط به خود  خودرو است   در کشور هندوستان اشخاص پلاک خود  را از  بازار  و بهر صورت  وسلیقه دلخواه   تهیه  وبر روی خودرو نصب می کنند . 
 من معتقدم نقل وانتقال رسمی خودرو باید با دفاتر باشد وخودرو معامله شود ونیازی به تعویض پلاک نباشد ودر زمان انتقال جریمه  وخلافی را به دفاتر اسناد رسمی ارائه دهند واین جرائم توسط نیروی انتظامی وصول گردد با این تفکر :
اولا  : تنوع وگستردگی انواع پلاک از بین می رود .
 ثانیا : پلاک متعلق به خودرو است نه اشخاص .
 ثالثا : هزینه چاپ  وتولید  این همه پلاک از بین می رود .
 رابعا : بررسی  اصالت پلاک منصوبه  در زمان نقل وانتقال خودرو با ارجاع توسط دفترخانه به نیروی انتظامی
 خامسا : نصب پلاک بنحوی  که هر گز قابلیت انتزاع از خودرو را نداشته باشد وجلوگیری از تخلفات بعدی .
 امید است  با تسریع در تصمیم گیری در این خصوص مردم را از سرگردانی بیش از این نجات دهند ....
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه هجدهم شهریورماه سال 1395

پیوند روزانه
پیوندها
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic