پایگاه مجازی دفتر اسناد رسمی 6 دلفان
"العبد یدبر والله یقدر "
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


لطیف فلاحی سردفتر اسناد رسمی شماره 6 نوراباد لرستان - فارغ التحصیل کارشناسی ارشد حقوق بین الملل از دانشگاه قم با معدل 18.66 و دانشجوی رشته حقوق بین الملل

مدیر وبلاگ :لطیف فلاحی
مطالب اخیر
آرشیو وبلاگ
نویسندگان
نظرسنجی
با مطالب ومحتوا وعناوین این وبلاگ تا چه حدی موافقید؟


به گزارش روابط عمومی دانشگاه قم شورای اسلامی شهر قم در یكصدوشصت و چهارمین جلسه خود، خیابان مجاور دیوار شمالی دانشگاه (درب دوم دانشگاه) را به پاس خدمات ارزنده آیت الله قاضی خرم آبادی(ره) به نام ایشان نامگذاری كرد.

 گفتنی است آیت الله قاضی خرم آبادی(ره) بنیانگذار و رئیس فقید دانشگاه قم بوده و پس از سالهای متمادی خدمات ارزنده به جامعه حوزوی و دانشگاهی در دوم آذر 88 دار فانی را وداع گفت.

رهبر معظم انقلاب در پیامی از ایشان به عنوان روحانی دانا و توانا و مبتكر و فداكار یاد كردند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
جمعه سی ام بهمنماه سال 1394

دلم از ان نگرفته ونمی گیرد که ناخواسته مطلبی را بیان ویا از سر سادگی حرفی را بیان ویا تقاضای امری خلاف انچه مقررات قانونی است بیان کند لیکن ان کس که می داند که درامد دفاتر اسناد رسمی وکارمندان مظلوم  دفترخانه به همین دو ریال دفترخانه وابسته بوده وسردفتر ودفتریار از خودشان واز اولادشان  شب وروز باید بگذرند تا در جنگ اعصاب با حقه باز وکلاهبردار شاید پیروز از آب درآیند  صدردصد گرفته وچنین دلخوری هرگز فراموش نمی گردد " شرح این داستان برمی گردد به انچه قرار بود برای ما رقم بخورد لیکن به فضل پروردگار ودعای خیری که همیشه در کمک به یتمیان ومراجعه کنند گان مظلومی که به دفتر اینجانب مراجعه می کنند وصادقانه انها را راهنمایی " شاید حقی از کسی ضایع نگردد وبقول برخی ارباب رجوع " فلانی تو مته را بر خشخاش میگذاری "  لقب بگیرم " داستان از ان قرار بود که چند روز قبل دو نفر که هر دو ادمهای باسواد وتحصیلکرده واتفاقا مومن بودند " به دفتر اینجانب مراجعه وتقاضای ثبت سندی را نمودند ( سند قطعی منقول خودرو  ) در این بین بنگاه دار حقه باز وفریبکاری نیز با هزار دوز وکلک وبا راهنمایی ............ (خدا انشالله " آقا " عاقبت بخیرت نکنه ) قصد داشتند خودرویی را بعد از چهار بار تعویض پلاک وبا اسکن رنگی برگ تاییدیه تعویض پلاک (سربرگ "برگ تاییدیه اول را با پایین برگ" برگ اخر تعویض پلاک یکی کرده واقدام به اسکن آن نموده اند ) واز این حقیر  تقاضای تنظیم سند را نمودند بنده نیز سند مذکور را به احترام همه ان متقاضیان انجام وقبل از پرینت متوجه شدم که برگ تاییدیه نقل  وانتقال جعلی بوده  وخودرو چندین تعویض پلاک داشته است موضوع را به فرد خاطی گزارش دادم  در ادعایی عجیب اعلام نمودند که شما یا باید سند را انجام ویا مدارک را اعاده نماید در حالیکه فیش خودرو نیز واریز شده بود پس از کش وقوس فراوان و متقاعد نشدن ارباب رجوع " موضوع را با حفاظت اطلاعات در میان گذاشتم (جالب توجه است که فرد مذکور خود را کارمند دادگستری نیز معرفی نمودند )-  کل سند ( اصل وفیش و.... را با ارسال نامه کتبی  به حفاظت اطلاعات دادگستری ارسال نمودم باشد که درس عبرتی شود برای همه انانی که قصد فریب چند انسان مظلوم ومومن را دارند اما در این بین مسائلی وجود دارد که اندکی قابل تامل هستند :

1- چرا برخی از همکاران عزیز وشریف خواسته ویا ناخواسته جاعل را در رسیدن به مقاصد شوم وباطل همراهی می کنند .

2- همکاران عزیز با فرض اینکه همکاری خدای نخواسته چنین سندی تنظیم نمودند بار بدبختی وبیچارگی چنین سندی در درجه اول متوجه شخص سردفتر است از کانون محترم سردفتران ودفتریاران عاجزانه بعنوان یک همکار تقاضا دارم در این خصوص حرف آخر ونهایی خودشان را بزنند ( قسمت دایره حقوقی ) " کانون  محترم آیا گرفتن تاییدیه نقل وانتقال در انتقال قطعی الزامی است یا خیر ؟ با فرض عدم وجود تاییدیه تکلیف  دفاتر اسناد رسمی چیست ؟ آیا سردفتر از نوادگان حضرت سلیمان است که شخصا " تشخیص موضوع وچندین مرتبه تعویض پلاک را ثابت کند ؟ چون الان دفاتر اسناد رسمی در واقع قربانی اختلاف با نیروی انتظامی می شوند ؟

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه بیست و نهم بهمنماه سال 1394
جناب آقای محسن مرادی ، مدیر کل امور اسناد و سردفتران سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ، در غم از دست دادن پدرشان سوگوار هستند . مصیبت وارده را به جناب اقای مرادی وخانواده محترمشان  تسلیت عرض می گوئیم *  مجلسی ساعت 14  روز  یکشنبه 25   بهمن در مسجد سید بروجرد   برگزار می گردد .
 


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه بیست و پنجم بهمنماه سال 1394

داستان تکراری اخذ کد رهگیری ویا عدم اخذ ان نیز از ان دسته از داستانهای شیرین ودوست داشتنی است که می توان ان را جذاب تر از داستان لیلی ومجنون دید وبرای ثبت در تاریخ از سازمانهای مربوطه مجوز گرفت " چند سالی است که گرفتن ویا نگرفتن کد رهگیری به معضلی برای مردم تبدیل شده " مردمی که جز به صداقت به هیچ چیز دیگری شناخته نشده ونیستند علیرغم تاکید چندین وچند باره در خصوص ابطال اخذ کد رهگیری اما آنچه مایه تاسف بیشتر  برای ما بوده وهست این است که چرا سازمان امور مالیاتی که خود یکی از سازمانهای  تابع قانون است والزاما می بایست قانون را در همه ابعاد ان رعایت نماید خود ساز بی قانونی زده ومی زند آیا باز نیاز است که مردم تا شنیدن واجرای قانون مذکور ظلم ببینند وضرر کنند " زمانی که کد رهگیری در بنگاهها به قیمت 7  برابر هزینه وصولی یک دفترخانه  از سند قطعی وصول می گردید این اندیشمندان بی خرد در کجا دست بر تنور گرم اختلافات وسکوت گرفته بودند اکنون که به مدد سازمان ثبت اسناد واملاک کشور - کانون سردفتران ودفتریاران وبسیاری از همکاران عزیز وارجمند در سراسر کشور  اخذ کد رهگیری ابطال گردیده خواهشمند است مردم همیشه تابع را بیخود وبی جهت به کانال های فریب راهنمایی نفرمائید قانون نشنیده( برای شما  )  ذیل مطلب مذکور  امده است لطف نموده از نظر بگذارنید شاید اهمیت قانون را دریابید :

 در پی ابطال بندهای 5 و 6 مصوبه کد رهگیری سازمان امور مالیاتی از سوی هیئت عمومی دیوان عدالت اداری، لزوم دریافت این کد برای مشاورین املاک برداشته شد.

  این مصوبه از سوی دیوان عدالت اداری باطل شده و رای صادره برای همه لازم‌الاجراست.
 
رئیس دیوان عدالت اداری خاطرنشان کرد: این رای به زودی در روزنامه رسمی کشور چاپ می‌شود.
 
بر اساس این گزارش، حسام عقبایی رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک کشور با تکذیب خبر حذف کد رهگیری قراردادهای املاک گفته بود: کد رهگیری حذف نشده و ضرورت دریافت آن مصوبه هیات وزیران است.
 
محمدرضا دشتی اردکانی رئیس کانون سردفتران و دفتریاران در پی ابطال بندهای 5 و 6 مصوبه کد رهگیری سازمان امور مالیاتی از سوی هیئت عمومی دیوان عدالت اداری، اظهار کرد: شهروندان دیگر برای نقل و انتقال مسکن نیازی به اخذ کدرهگیری از مشاورین املاک ندارند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه بیست و چهارم بهمنماه سال 1394
الف : منابع اصلی :
ماده 38  اساسنامه دیوان بین المللی دادگستری چهار منبع :1-کنوانسیون ها 2-  عرف های بین المللی 3-  اصول کلی حقوق 4-  آرا واندیشه  حقوقدانان
البته به این منابع می توان منابع دیگری از جمله : معاهده رم در خصوص تشکیل دیوان کیفری بین الملل دائمی " کنوانسیون های منطقه ای مربوط به حقوق بشر و رویه قضایی دادگاههای اختصاصی مانند دادگاه اروپایی حقوق بشر  اضافه نمود .

ب : منابع فرعی :
1- اساسنامه سازمانها ونهادهای ایجاد شده توسط شورای امنیت مانند اساسنامه دیوان کیفری یوگسلاوی ورواندا که در واقع در حکم نهادهای جانشین شورای امنیت محسوب می شوند وبر اساس فصل 7  منشور سازمان ملل متحد ایجاد شده وجنبه وخصیصه  اجباری دارند .
2- حقوق داخلی هر کشور بر اساس چگونگی اعمال ان ونیز همکاریهای بین المللی که با دیگر کشور انجام می دهند .
3- رویه قضایی که امروزه پس از تجربه دادگاههای کیفری نظامی نورنبرگ آلمان وتوکیو وتاسیس دادگاههایی در یوگسلاوی - سیرالئون -  رواندا می تواند منبع باشد . البته در سالهای کیفری  بین المللی نسل دوم نیز نمونه های وجود دارد .
4-اخلاق نیز یکی دیگر از منابع حقوق بین الملل کیفری است اگر چه حقوقدانان امروز اندیشه های کانت ودخالت دادن اندیشه های او را نفی می کنند امام باز نمی توان تاثیرات انها را نفی نمود .اولین ظهور مساله در قلمرو حقوق بین الملل کیفری مدرن در زمان معاهده ورسای 1919  انجام گرفت .

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه بیست و چهارم بهمنماه سال 1394
حقوق بین الملل کیفری  همانند حقوق کیفری داخلی باید بتواند رفتارهای بین المللی  را که می تواند منجر به خسارات عظیم وبزرگ وغیر قابل جبران گردد را شناساسی  وتحت پیگرد قرار دهد  . مثلا قتل عام نظامیان در لبنان -  کشتار مردم غزه توسط صهیونیست ها - کشتار مردم یمن  توسط   اعراب به سرکردگی عربستان وناتوانی  شورای امنیت در صدور حتی یک قطعنامه .
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه بیست و چهارم بهمنماه سال 1394

پیوند روزانه
پیوندها
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic